anbtn
Köylerimiz
Bilgi Bankası
Kültür Sanat
Sağlık
Çevre
Tarım
Gazeteler
ÇATAK KÖYÜ
Köy Muhtarının Adı
Azaların Adı
Köyün Nüfusu
Köyün Hane Sayısı
İlçeye Mesafesi
: Ramis KARAKAYA - Tel: 0 (372) 383 00 58
: İsim Soyisim
: 000
: 000
: 4 km

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
Tarihi:

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Köyde şuanda coşkun , türkoğlu , duman , yılmaz , çetin ve durmuş sülaleri bulunmaktadır.

Kültür:
Köyün kültürü eskiden gelini at üzerinde almaya giferdi ve gelinin duvağı kırmızı olurdu. Kızın köylüleri damada istediğini yaptırır, aksi halde kız verilmez. Ama şuan eski gelenekler pek uygulanmamakta, düğünler genelde orkestra ile yöresel oyun havaları eşliğinde geçirilmekte.

Coğrafya:
Zonguldak iline 70 km, Alaplı ilçesine ve mollabey kasabasına 4 km uzaklıktadır bölgenin en büyük köyüdür mahalleleri : merkez mah. mesli mah. muratlı mah. asagıköy mah. yukarı köy mah. olarak 5 mahallesi bulunmaktadır.

Ekonomi:
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı Bilgileri:
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır.Ana okuluda bulunmaktadır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köy içi yolu parke taşıdır. Yangın söndürme hatları bulunmaktadır. Elektrik ve sabit telefon vardır.Türkcell avea ve Vadofone hatlari çekmektedir.
Copyright © 2012 Musa KORKMAZ Tüm Hakları Saklıdır | Web Tasarım Deniz ÇAKMAKÇI